Дете гениј – Интелигентните деца се препознаваат по овие нешта!

Постојат многу работи кои децата ги прават, а родителите сè уште не можат да ги разберат. Но, токму децата кои можат да ве изненадат со своите дела, зад себе кријат можеби многу повеќе од тоа што го гледате.

Доколку вашето дете прави одредени работи, веројатно имате мал гениј во вашите раце.

Штотуку проговориле, а веќе изговараат целосни реченици

Децата кои само што ќе проговорат ќе започнат и да изговараат целосни реченици и можете слободно да си разговарате со нив, важат за многу интелигентни.

Тие деца многу брзо и успешно го совладуваат говорот и многу често изговараат работи кои ќе ве зачудат.

Се сеќаваат на настани кои се случиле кога биле многу мали

Децата имаат неверојатна меморија, но сепак сеќавањето на настани од првите години од животот е навистина импресивно.

Прочитајте и...  Лозано се потстрижа „кец“ и ги предизвика другарите да го сторат истото! (ФОТО)

Почнуваат да читаат многу рано

Интелигентните деца започнуваат да читаат и пишуваат често во претшколска возраст. За многу брзо време сами си читаат приказни пред спиење.

Ги запомнуваат своите соништа

Дури и ние возрасните имаме проблеми со помнењето на нашите соништа, но децата кои важат за интелигентни, многу често ги памтат своите соништа и им ги раскажуваат на своите родители.

Собираат предмети и се љубопитни да научат нови работи

Малите генијалци сакаат да научат нови работи и секогаш ќе ви поставуваат прашања за секоја мала ситница.

Тие се навистина љубопитни да ги испитаат сите предмети и многу често во раната возраст започнуваат со колекција на необични предмети, навика која трае и во подоцнежните години.

Прочитајте и...  Антониа Гиговска откри која е најпаметната работа што ја прави во самоизолација!

Уредно ги редат своите играчки

Многу деца одбиваат да ги средат своите играчки, но кога ќе бидат приморани, малите генијалци имаат посебен начин на кој ги редат играчките и многу често се лутат доколку им ги преместите.

Имаат бујна фантазија

Секое дете може да ве изненади со нивната фантазија, но интелигентните деца имаат толку бујна фантазија што ќе се зачудите какви приказни можат да измислат.

Прочитај повеќе

Водителката Миа Костова позира во секси долна облека и ги предизвика останатите да го сторат истото!

Васко Спасоски

Вежбајте додека сте дома: Оваа фризура ќе биде најголем хит ова лето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хуманоста на дело: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Слободен печат

Тејлор Свифт изненади обожавателка со парична донација! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гордоста пред сè: На овие хороскопски знаци најтешко им е да кажат „извини“

Слободен печат

Преубавата навивачка од Светското првенство во фудбал во Русија, бара маж за во карантин! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Што прави светот во изолација? 19 интересни фотки и видеа кои многу ќе ве насмеат! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Прва жртва во кралските редови: Од коронавирус почина шпанската принцеза Марија Тереса!

Васко Спасоски

Манекенката непрепознатлива, карантинот си го прави своето! (ФОТО)

Слободен печат

Ова се опасни грешки во готвењето: Од јајцата се добива салмонела, а медот може да биде канцероген!

Васко Спасоски