4 C
Скопје

Tag : гениј

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мајката на „штипскиот Питагора“: Ќе поднесеме тужба против МОН

Михаило Донев
Мајката на Дајман Давков, познат како „штипскиот Питагора“, Никица Давкова, во изјава за „Слободен печат“, потврди дека ќе поднесат тужба против Министерството за образование и...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го нема повеќе, но светот сè уште не го пушта целосно да замине

Слободен печат
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. Шокот во музичкиот свет...
Жена Магазин Магазин слајдер

Хеди Ламар, убавица, глумица и гениј која го потресе и Холивуд и – науката: Претпоставувам дека сум дошла од друга планета!

Слободен печат
Хеди Ламар беше холивудска дива и исклучителнa жена-пронаоѓач. Се омажила и се развела шест пати, глумела во над триесет филмови и патентирала генијален систем за далечинско...
Магазин Семејство

Дете гениј – Интелигентните деца се препознаваат по овие нешта!

Слободен печат
Постојат многу работи кои децата ги прават, а родителите сè уште не можат да ги разберат. Но, токму децата кои можат да ве изненадат со...