Дами, задолжително прочитајте: Осум јасни знаци дека фраерот се обидува само да ве однесе во кревет!

Некои мажи ќе сторат се само за да ве одведат во кревет, а после тоа ќе го покажат своето вистинско лице.

А, за да не наседнете на триковите од ваквите шармери, еве осум работи кои мора да ги знаете.

Да започнеме со ред:

  1. Не ви поставува многу прашања поврзани со вас.

Можеби ќе ве праша колку години имате, со што се занимавате и некое слично површно прашање, но ако сака само да ве однесе во кревет, нема премногу да ве прашува за вашиот приватен живот, бидејќи не го интересира.

  1. Не зборува многу за себе.

Ако не зборува многу околу неговиот живот и тоа може да биде знак дека сака само секс, а можеби нешто и крие – на пример дали е во врска или пак брак. Во секој случај, со партнер за кој не знаете многу не треба да одите во кревет.

  1. Избегнува запознавање со вашите пријатели.
Прочитајте и...  Наум Петрески улови крап голем скоро колку него! (ФОТО)

Многу е потешко да повредите некого кога ќе ги запознаете личностите со кои е близок, но избегнувањето на вашите пријатели, тоа е знак дека со вас не планира ништо сериозно.

  1. Лошо го прифаќа вашето „не“.

Кога ќе го одбиете, тогаш на секој можен начин ќе се обидува да ве наговори да се предомислите и вашиот разговор ќе се сведе само на секс. Таков фраер дефинитивно не ве заслужува.

  1. Си оди дома веднаш после сексот.

Или ви дава до знаење дека е време да си одите дома ако сте во неговиот стан, но во секој случај не е расположен за гушкање и заедничко спиење. Ова треба да ви е јасен знак дека со вас не сака сериозна врска.

  1. Ќе се чуствувате како да не ве почитува.
Прочитајте и...  Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Фраерите кои сакаат само секс обично сметаат дека комплиментите на сметка на изгледот е знак на почитување кон жената која сакаат да ја освојат. Е, па не е така!

  1. Отворено ви кажува дека не сака ништо со вас, освен секс.

Жените често се надеваат дека можат да ги променат фраерите, но во принцип нема ништо од тоа. Покрај тоа, ако мажот отворено ќе ви каже дека не сака врска, туку само секс, или тоа прифатете го или заборавете го.

  1. Се фали со своите сексуални постигнувања.

Ваквите фраери се најлоши, а ако не сакате да завршите во една од неговите приказни, најдобро ви е да побегнете веднаш!

 

 

 

Прочитај повеќе

Двејн Џонсон повторно најплатен глумец

Слободен печат

Уништете ги бактериите во организмот со редовно јадење на аронија

Слободен печат

Киану Ривс е бесмртен! Глумецот во центарот на смешна теорија на заговор

Слободен печат

Слатко исчекување во најголема тајност: Ед Ширан и неговата сопруга ќе станат родители

Слободен печат

На кампување во Македонија, разговор со Бојан Трајкоски, искусен кампер: Кампувањето е нова култура за новите генерации

Јасмина Кантарџиева Димков

Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Слободен печат

11 докажани симптоми на ковид-19 што не смеат да се игнорираат

Слободен печат

Хороскоп за 12 август: Не откажувајте се од соништата!

Слободен печат

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат

Неда Украден на 70 години се соблече во бикини и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Слободен печат