Дац: Oчекувам оставка од Павле Богоевски - Слободен печат
ВестиМакедонија

Дац: Oчекувам оставка од Павле Богоевски

Актерот Драган Спасовски Дац на социјалните мрежи го коментира настанот поврзан со Богоевски.

Актерот Драган Спасовски Дац на социјалните мрежи го коментира настанот поврзан со снимката во која пратеникот Павле Богоевски, како што самиот подоцна објави, порачува масло од канабис.

„Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски!
Како што е ред, нели?“, пишува Дац.

Тој беше директор на МНТ, но си поднесе оставка откако под дејство на алкохол учестуваше во сообраќајна несреќа, во која беше повредена 27-годишна девојка во Кисела Вода.

Актерот во текот на изборната кампања за претседател, на една од трибините на премиерот Заев симболично му подари метла за најавените промени кои треба да ги спроведе кон функционерите поставени од актуелната власт.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close