Tag : павле богоевски

Вести Македонија Некатегоризирано Слајдер

Богоевски: Не се чувствувам из*бан, нити излажан

Слободен печат
Не се чуствувам из*бан, друштво. Последните четири години секогаш кога можев гледав да избегнам јавно да зборувам на тема Зоран Заев – бидејќи мислев дека...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Богоевски: Избори за функционални институции кои ќе го санкционираат непочитувањето на мерките (ВИДЕО)

Бојана Нојиќ
Избори треба што поскоро да се случат, со цел оформување на функционални институции кои ќе го санкционираат непочитувањето на мерките за заштита во борбата против...
Вести Македонија Слајдер

Богоевски: Станува збор за сериозна ситуација, како ќе се справиме со коронавирисот зависи од тоа дали ќе ги следиме препораките

Слободен печат
Граѓанскиот активист и екс пратеник Павле Богоевски, вчера на својот Фејсбук профил објави дека ќе биде во самоизолација, поради тоа што се вратил од службен...
Вести Македонија Слајдер

Павле Богоевски се стави во самоизолација

Слободен печат
Поранешниот пратеник Павле Богоевски на Фејсбук напиша дека се става во самоизолација во наредните две недели поради тоа што бил на службен пат во Германија....
Вести Македонија Слајдер

Богоевски: Не е во ред да имаме три секретарки и пет коли по глава на директор!

Слободен печат
Поранешниот пратеник Павле Богоевски на својот Фејсбук профил даде свој став за укинувањето на патните трошоци на пратениците. -Целосното укинување на патните трошоци за пратениците...
Колумни

Корупцијата и условите за членство во ЕУ

Павле Богоевски
Завчерашната посета на новиот еврокомесар за проширување, Верхељ и пораките што ги пренесе укажуваат на една мошне јасна работа – поддршката за брзо започнување на...
Ви Препорачуваме Колумни

Зошто еднаш да не завладее правото?

Павле Богоевски
„Зошто еднаш да не завладее правото?“ – праша гордо (и додека е на одмор) адвокатот на поранешниот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, за случувањата...
Колумни

Една изборна единица – повеќе различни идеи

Павле Богоевски
Доколку предвидените рокови околу изборите останат непроменети, 12 февруари е последниот работен ден за овој пратенички состав. Во преостанатиот период, Владата и парламентарното мнозинство ќе...
Колумни

Јас не сум од тука

Павле Богоевски
Уште една недела „рекетарски“ перипетии, сензационалистички изјави и тајно изработени снимки. Резултатот: многу драма, еден куп нарушени достоинства и најмногу – забуна кај нас, обичните...
Ви Препорачуваме Колумни

Кичеец и ќебапите

Павле Богоевски
Падна првата пресуда во случајот „Рекет“. Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, е осуден на три години казна затвор. Висината на казната, иако за Кичеец...