-2 C
Скопје

Tag : Дац

Вести Култура Слајдер

ВИДЕО | Дац низ смеа во празничното интервју за Утрински брифинг: Со Борисов сме на „мацо“

Слободен печат
Уметниците, спортистите, секогаш биле најголемите амбасадори на земјите. За починатиот Марадона сите знаеме дека беше од Аргентина. Беше најголем. Тој ја прослави својата земја со...
Вести Македонија Слајдер

Дац оптимист по пораката од Борисов: Дијалогот продолжува, решение ќе има!

Марина Дамческа
Популарниот македонски актер и музичар Драган Спасов Дац е задоволен што бугарскиот премиер Бојко Борисов одговори многу позитивно на неговата порака, испратена преку Фејсбук заедно...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ВИДЕО | Дац му пиша на Борисов и му прати песна од дуото: Лесно е да се мрази, тешко е да се сака – љубовта и пријателството бараат разбирачка, а ние мора да се разбереме

Слободен печат - М.Д.
Популарниот македонски актер Драган Спасов Дац, кој успешно плови и во музичките води, преку објава на Фејсбук му се обрати на бугарскиот премиер Бојко Борисов...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дац и Александар го претставија спотот за песната „Ѓавол да те земе“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во присуство на голем број обожаватели, во понеделникот во „Трибека ботаник гарден и кафе“, популарното дуо Драган Спасов-Дац и Александар Митевски го промовираа видеоспотот за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат
Во Античкиот театар во Охрид, в петок со почеток од 22:00 часот, ќе се одржи првиот концерт на популарното дуо – Драган Спасов-Дац и Александар...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кометал шампионе – 18 години потоа… Дац и Александар ја препејаа химната на златните ракометарки

Слободен печат
На 19 мај 2002 година Кометал Ѓорче Петров стана европски шампион! Песната „Кометал шампионе“, која Александар Митевски тогаш ја напиша, стана химна на златните ракометарки....
Забава Магазин Магазин слајдер

„Корона“ чао, ајде чао… Дац и Александар повторно до солзи нè забавуваат, еве што имаат да ви кажат (ВИДЕО)

Слободен печат
Креативците Дац и Александар беа и останаа со нас и во деновите на изолација ама, еве ги и сега, кога мерките малку нè олабавеа. „Што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дац, Александар Митевски и Благој Нацоски ви праќаат една музичка прегратка од своите домови (ВИДЕО)

Слободен печат
„Физички сме одвоени, но емотивно посплотени од кога било. Во момент кога далечината нè спојува се бориме против ова зло со заеднички сили. Никому не...
Магазин Македонија

Љубов во време на корона: Вечерва Дац, Митевски и Наташа Скендеровски прават фејсбук-седенка во живо

Музичкото дуо составено од Драган Спасов-Дац и Александар Митевски одлучија да направат мало изненадување и да го разубават и размрдаат седењето дома, па така, за...
Забава Магазин

Александар Митевски, Дац и Бојана Скендеровски преку песна им се заблагодарија на сите кои се дел од битката против коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатото музичко дуо Александар Митевски и Драган Спасов Дац, кои во текот на изминативе неколку месеци објавија неколку хитови, сега преку една подарок песна, им...