Челзи го откупи Ковачиќ од Реал Мадрид - Слободен печат

Челзи го откупи Ковачиќ од Реал Мадрид

Оваа информација ја потврдија и двете страни, хрватскиот интернационалец Ковачиќ останува во Лондон со потпишан договор на пет години.

Интересен е податокот што лондонските „сини“ имаат забрана од ФИФА за доведување на играчи, ја искористија „дупката во законот“ поради фактот што Хрватот минатата сезона настапуваше за премиерлигашот како позајмица.

Челзи го откупи Ковачиќ (25) од „кралскиот“ клуб за неофицијални 45 милиони евра, иако се шпекулира и сума од 50.000.000.

Во секој случај, со овој трансфер централниот играч за врска од сега е најскапиот платен хрватски фудбалер.

Лани имаше значајна улога во тимот и освојувањето на трофејот во Лига Европа кај Сари кој се пресели во Јуве.

Прочитај повеќе

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат

Остави Коментар

1 × 4 =

Прочитај повеќе

Мекгрегор едвај чека да се врати во рингот, „каубојот“ ладен како мраз! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Лампард ќе добие „подарок“ од Реал Мадрид вреден 55 милиони евра!?

Слободен печат