6.8 C
Скопје

Tag : откупи

Жена Живот Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Нетфликс“ ја откупи животната приказна на Ана Сорокин: Лажната наследничка што ја измами елитата – „Да, криминалот се исплатува“

Слободен печат
Ана Сорокин, измамничка позната како „лажната наследничка“, се обидува да го искористи својот случај најдобро што може откако излезе од затвор. На прашањето дали такво...
Вести Економија

„Шеврон“ го презема „Нобл Енерџи“ за 5 милијарди долари

Слободен печат
Американскиот енергетски гигант „Шеврон“ соопшти дека е постигнат договор за купување на сите акции од компанијата „Нобл Енерџи“ со седиште во Хјустон за 5 милијарди...
Спорт Фудбал

Официјално: Икарди потпиша договор со ПСЖ

Слободен печат
Францускиот шампион денеска објави дека го откупи Мауро Икарди, напаѓачот играше во дресот на „светците“ како позајмица од Интер во сезоната 2019/2020. Како што и...
Спорт Фудбал

Челзи го откупи Ковачиќ од Реал Мадрид

Слободен печат
Оваа информација ја потврдија и двете страни, хрватскиот интернационалец Ковачиќ останува во Лондон со потпишан договор на пет години. Интересен е податокот што лондонските „сини“...