Брутално убиен познат американски рапер: Пронајден во хотелска гаража откако бил застрелан

Крис Кинг / Фото: Instagram / whoischrisking

Раперот Крис Кинг почина на 32 години во Нешвил, Тенеси. Крис бил ранет во саботата околу 2 часот и 30 минути кога бил со пријателите во една уличка, пренесоа странските медиуми.

Како што се наведува понатаму, тројца мажи им пришле и се обиделе да ги ограбат, а во таа прилика Кинг и уште еден маж биле ранети. Напаѓачите побегнале, а раперот бил пронајден во гаража на хотел. Веднаш бил пренесен во болница, но таму починал.

Крис Кинг беше познат по својата музика и вклученост во раперската сцена, а неговата трагична смрт остави длабока трага во американската музичка заедница. Раперот беше близок пријател со пејачот Џастин Бибер, како и со раперот Трипи Ред и музичарот Машин Ган Кели, кои јавно се простија од него.

„Те сакам брат. Ова боли“, напишал Џастин Бибер.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот