Tag : рапер

Магазин Магазин слајдер Сцена

Умре млад рапер од Босна, колегите се простуваат од него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Во Сараево почина младиот продуцент и музичар Ријад Фазлиќ Колатерал (25), јавуваат неговите колеги на социјалните мрежи. Причината за смртта сè уште не е позната....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изрешетен познат рапер (21) во Њујорк, починал во болница (ФОТО)

Васко Спасоски
Младиот американски рапер Ник Бликски (21) е застрелан вчера во Њујорк, пренесуваат американските медиуми. Тој бил убиен во престелка со оружје, а од прострелните рани...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Почина познат британски рапер (47) од коронавирус (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Британскиот рапер Тај (Ty) почина од корона вирус, а тоа го потврди неговиот тим вчера. Раперот, чие вистинско име е Бен Чијок, почина на 47...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Раперот Буба Корели доживеа сообраќајна несреќа во Сараево (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот босански рапер Амар Хоџиќ, познат како Буба Корели вчера доживеа сообраќајна несреќа во познатата сараевска населба Алапашино Поле. За среќа, последица од сообраќајната незгода...
Магазин Сцена

Тој е втор рапер на кого ова му успеало: Форбс конечно го прогласи за милијардер

Слободен печат
Раперот и сопруг на ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, Канје Вест, официјално станал милијардер, наведува списанието „Forbes”. View this post on Instagram 📸: @jockograves A post...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познат рапер почина од Ковид-19: На 35 години ја загуби битката со вирусот (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот американски рапер Фред Годсон почина на 35-годишна возраст, откако претходно заболе од коронавирус. Музичарот пред две недели беше пренесен во болницата во Њујорк, пренесуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Им донираат илјадници долари поради него: Дрејк ги направи славни овие деца од Африка! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Танцувачкиот предизвик „Toosie Slide“ на раперот Дрејк донесе многу радоста за време на пандемијата од коронавирусот, а тој го искористи да им помогне на афричките...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нема шанса да го препознаете: Погледнете како изгледа денеска раперот Врчак! (ФОТО)

Васко Спасоски
„И повторно сам“, „Пред да заспијам“, „Вози ме“, „Манастириски сон“, се само дел од многуте хитови на еден од најпопуларните рапери кои се појавиле на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругот на Карди Би ја молел поранешната девојка да имаат секс додека раперката била бремена: „Те молам за последен пат…“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот рапер Офсет (27), ко је во брак со музичарката Карди Би (27) уште еднаш се најде во центарот на вниманието. Имено, поранешната девојка на...
Забава Магазин

Американскиот рапер Тајга има хит во најава: Слушнете како звучи „Freak“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот американски рапер Тајга, кој годинава ќе учествува и на фестивалот „Егзит“ кој се одржува во Србија, ги израдува своите обожаватели со нова песна под...