Боатенг две години со „виолетовите“

Како досегашен член на Сасуоло (пет голови во 15 настапи), Боатенг беше на позајмица во Барселона каде што одигра само четири официјални натпревари во вториот дел од ланската сезона.

Играчот од средниот ред, кој може да придонесе и во делот на нападот своевремено настапуваше уште за Херта, Тотенхем, Борусија Дортмунд, Портсмут, Милан, Шалке, Лас Палмас и Ајнтрахт Франкфурт.

Со „росонерите“ успеа по еднаш да ги освои трофеите во Серија А и Суперкупот на Италија, потоа германскиот куп со Ајнтрахт, како и шампион со Барса во „Ла Лига“.

Клубот плати еден милион евра за неговите услуги, со „виолетовите“ потпиша договор на две години.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

4 × 1 =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат