8 C
Скопје

Tag : сасуоло

Спорт Фудбал

Коронавирусот го покоси Торино: Заразени осум фудбалери!

Слободен печат
Осум фудбалери од екипата на Торино се заразени од коронавирусот, додека за уште еден играч сè уште се утврдува дали е позитивен, објавија денеска италијанските...
Спорт Фудбал

Нов напаѓач во Јувентус за 22 милиони евра!?

Слободен печат
„Старата дама“ нуди 22 милиони евра за напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака и се надева дека ќе биде реализиран трансферот во наредните денови. 22-годишниот играч...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Аталанта не запира, овој пат победи и во Купот

Слободен печат
Екипата на Аталанта обезбеди пласман во четвртфиналето на италијанскиот Куп откако вечерва на домашен терен го совладаа Калјари со 3:1. Фудбалерите на Аталанта доминираа на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Старата дама“ влезе во ритам, Сасуоло последна жртва

Слободен печат
Екипата на Јувентус има максимален ефект во 2021 година, вечерва против Сасуоло ја остварија и третата победа во третиот натпревар годинава. „Старата дама“ со 3:1...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Киеза со солзи во очите го напушти теренот во Торино

Слободен печат
Фудбалерот на Јувентус, Федерико Киеза со солзи во очите го напушти теренот на „Алијанц“ Арената на дуелот против Сасуоло поради груп прекршок на противнички играч....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Јувентус не може да победи без Роналдо, Интер убедлив против Сасуоло

Слободен печат
Актуелниот шампион во Серија А, Јувентус уште еднаш покажа дека знае како да победи доколку во тимот го нема Кристијано Роналдо. „Старата дама“ ремизираше на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Сасуоло лидер во Серија А, на Интер добро му дојде репрезентативната пауза

Слободен печат
Триумфот на Сасуиоло му го донесоа Жереми Бога и Доменико Берарди кои имаа по еден гол и една асистенција. Водството на новиот лидер на табелата...
Спорт Фудбал

Четири меча по ред Несторовски ја „грее“ клупата на Удинезе!

Слободен печат
Во пресрет на историскиот натпревар на најдобрата македонска А репрезентација против Грузија на 12 ноември за пласман на ЕП, веќе еден месец Илија Несторовски нема...
Спорт Фудбал

Златан и Милан не запираат, го решија и Сасуоло (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Милан и во деветтиот натпревар откако Серија А продолжи по тримесечната пауза, не се поразени. „Росоњерите“ како гости со 1:2 го совладаа Сасуоло...
Спорт Фудбал

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат
Очајната игра на екипата на Лацио во продолжението од сезоната продолжува и со последниот кикс му ја подарија титулата на големиот ривал, Јувентус. Лацијалите на...