18.8 C
Скопје

Близу Лесковац пронајдено телото на човек во фаза на распаѓање

Според локалното население, трупот во распаѓање го пронашле социјални работници.

Во селото Винарце, во близина на Лесковац, е пронајдено тело на човек стар околу 45 години.

Ужасната слика е откриена во родната куќа во која тој живеел сам по смртта на неговите родители.

Директорот на Центарот за социјална работа во Лесковац, Предраг Момчиловиќ, го потврди случајот велејќи дека дека полицијата е известена и дека ќе се изврши обдукција за да се знае како резултат на тоа починал мажот.

Според локалното население, трупот во распаѓање го пронашле социјални работници. Исто така се претпоставува дека овој помлад човек починал пред неколку месеци.

Засега останува нејасно како е можно никој да не го забележли отсуството на човекот неколку месеци, а некои тврдат дури една година не го виделе.

Поврзани вести

Земјотрес од 5,9 степени регистриран во близина на Грција и Турција

Слободен печат

Во Луксембург ќе се одржи меѓувладина конференција ЕУ-Србија

Слободен печат

Детали за трагедијата во Сурчин: Иван се извлекол од септичка јама, Бранко не дава знаци на живот

Слободен печат

Изгоре „корса“, сè уште не се знае идентитетот на жртвата

Слободен печат

Во Албанија само еден нов случај со Ковид-19, хоспитализирани тројца пациенти

Слободен печат

ВИДЕО | Пукање во Чачак: Момче е погодено со два истрела, маскираниот напаѓач побегнал

Слободен печат

Остави Коментар