• фаза

Сончево и многу топло, портокалово ниво на опасност од високи температури

 Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 34 до 42 степени и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. УВ индексот ќе изнесува 9. Во Скопје и околината сончево …

Сончево и многу топло, портокалово ниво на опасност од високи температури Read More »