3 C
Скопје

Tag : распаѓање

Хроника

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат
Во два одделни случаи, во текот на вчерашниот ден (22 мај) во главниот град биле пронајдени човечки тела во фаза на распаѓање. Првиот случај во...
Вести Свет

КАКО НА ФИЛМ: Авион почнал да се распаѓа при полетувањето, делови од него паѓале врз автомобили и куќи (ВИДЕО)

Слободен печат
Метални делови од Боинг 787 на норвешката компанија „Norwegian“, кои набргу по полетувањето почнале да се распаѓаат од авионот, паѓале како „дожд од куршуми“ во...
Еспресо Семејство

Луѓето СЕ СРАМАТ да зборуваат за тоа: Психолог открива која е НАЈЧЕСТАТА ПРИЧИНА за распаѓање на бракот

Слободен печат
Се повеќе луѓе се разведени, а сега е познато и зошто доаѓа до распаѓање на бракот… Бракот е како институција во длабока криза, но се...