Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Во два одделни случаи, во текот на вчерашниот ден (22 мај) во главниот град биле пронајдени човечки тела во фаза на распаѓање.

Првиот случај во полиција бил пријавен во 14.53 часот.

Според пријавата, на улицата „Анастас Митрев“ од стан во кој живеел 42-годишник, неколку дена се шириела непријатна миризба. При полициска интервенција во станот, телото на 42-годишникот било пронајдено во фаза на распаѓање.

Вториот случај бил пријавен речиси еден час подоцна, во 15.51, во полициската станица Бит Пазар.

Во овој случај скопјанец пријавил дека во разрушена куќа на улицата „Филип Втори“, инаку сопственост на 63-годишник, пронашол мртво тело во фаза на распаѓање.

И во двата случаја увид на местото на настанот извршиле екипи од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител пронајдените телаж се предадени на обдукција.

Прочитајте и...  Пожар во семејна куќа во Прилеп

Прочитај повеќе

Среде пат оставено малолетно момче со прострелна рана на ногата

Слободен печат

Над 20 наставници од Драчево изготвувале лажни сведителства за основци

Слободен печат

Сообраќајка во Тетово, повредени шестгодишно дете и неговата мајка

Слободен печат

Повредениот во сообраќајката кај Дреново во добра здравствена состојба испишан од велешката болница

Слободен печат

Моника Ристеска: Татко ми ме претепа зашто бев да земам чипс од шкафчето во кујна

Мирослава Бурнс

Пожар во семејна куќа во Прилеп

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За време на полициски час албански државнани влегле во државава и се шетале на Рамазан Бајрам

Слободен печат

Се запали и целосно изгоре автомобил на регионалниот пат Чашка-Велес

Слободен печат

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат