3 C
Скопје

Tag : тела

Вести Ви Препорачуваме Свет

Во Парагвај пронајдени тела во фаза на распаѓање кои пристигнале во контејнер од Србија (ВИДЕО)

Слободен печат
Парагвајските власти објавиле дека се пронајдени седум тела во фаза на распаѓање во контејнер со ѓубриво, кој бил испратен од Србија пред три месеци. Контејнерот...
Вести Свет Слајдер

Полицијата во Боливија собира мртви човечки тела од улиците

Горан Наумовски
Во изминатите пет дена специјалната полициска единица отстранила 420 човечки тела од улица, од автмобили и напуштени станови од Ла Паза и најголемиот град во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите обликувани тела на плажа (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката и спортистот вредно работат на своите тела… Членката на групата „The Pussycat Dolls“ Никол Шерцингер ужива во романсата со Том Еванс, поранешен репрезентативец на...
Хроника

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат
Во два одделни случаи, во текот на вчерашниот ден (22 мај) во главниот град биле пронајдени човечки тела во фаза на распаѓање. Првиот случај во...
Вести Свет

Снимката што ја шокираше Индија: Мртви тела лежат покрај пациенти заболени со коронавирус (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката на која се гледа како мртви тела лежат на кревети во болници покрај пациентите заболени од коронавирусот ја шокираше Индија и откри колку здравствениот...
Вести Свет

Сто тела најдени во камиони во Њујорк без ладење по повици за „силна миризба”

Слободен печат
Властите во Њујорк откриле тела на 100 починати од коронавирус во два камиони фургони без ладење по повици дека од камионите се шири силна смрдеа,...
Вести Свет Слајдер

Солзи во очите и цвеќиња во рацете: Пречекани телата на загинатите Украинци

Слободен печат
Телата на загинатите Украинци денеска беа донесени на аеродромот во Киев со украински воен авион. Почесна гарда ги пренесе ковчезите покриени со украински знамиња до...
Еспресо Шоу биз

Згодни и самоуверени: 20 најпровокативни изданија на славните за 2019 година (ФОТО)

Слободен печат
2019 година е речиси зад нас, а со неа и некои од најсекси изданијата со кои славните дами заблескаа на црвениот тепих. Во продолжение погледнете...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Сите тела на загинатите од британскиот „ладилник на смртта“ пристигнаа во Виетнам

Слободен печат
Телата на 39 Виетнамци кои беа пронајдени во камион во близина на Лондон минатиот месец се вратени во Виетнам, со што се заврши трагичната приказна...
Вести Свет

Нови десет тела откриени во масовна гробница во Мексико

Слободен печат
Форензичари на мексиканската држава Соноре открија уште десет тела во масовна гробница во близина на приморскиот град Пуерто Пенаско, со што бројот на тела и...