Автомобил излета од пат и удри во дрво - Слободен печат

Автомобил излета од пат и удри во дрво

Синоќа околу 22 часот на регионалниот пат Кавадарци – мотел „Дреново“, кај градските гробишта, К.Г.(55) од Кавадарци, управувајќи возило „ровер“ со кавадаречки таблички, од засега непознати причини изгубил контрола врз возилото, кое пак излетало од патот и удрило во дрво. Во незгодата тешки повреди добил возачот кој бил пренесен и згрижен во болницата во Кавадарци.

Прочитајте и...  Празна зграда за два дена претворена во болница-примени првите пациенти заразени од коронавирусот (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Штипјанец навредувал полицајци

Македонски државјанин уапсен со 6,5 килограми хероин во Србија

МИА Агенција

Негувателката која тепаше дете во скопска игротека останува во притвор, ОЈО Скопје покрена обвинение (ВИДЕО)

Слободен печат

На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Слободен печат

Скопјанец со изгореници пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Слободен печат

Татко на исчезнато дете бара помош од јавноста и МВР

Остави Коментар

16 + 10 =

Прочитај повеќе

Момче од Орешани уценувал познаничка со компромитирачки фотографии

Горан Наумовски

Психијатриско лекување за скопјанецот кој си го уби братот

Гореа два автомобили во Скопје

Патничко комбе изгоре на булевар „Македонија“ во Кавадарци

Слободен печат

Дваесеттина повредени во сообраќајка помеѓу автомобил и автобус на автопатот Куманово-Табановце

Слободен печат

Запалени седум контејнери во Скопје

Слободен печат