Авичи доби восочна фигура во музејот „Мадам Тисо“

Како спомен на шведскиот диџеј Авичи, кој минатата година изврши самоубиство, во музејот „Мадам Тисо“ во Њујорк е поставена негова восочна фигура.

Тим Берглинг, како што беше неговото вистинско име, прикажан е зад миксетата со слушалки околу вратот, подигната рака, широка насмевка и качкет свртен наопаку. Токму онаков каков што го памтат неговите фанови.

„Мило ни е што на Тим му е оддадена почит на овој начин и се надеваме дека фигурата ќе им донесе радост на сите кои го сакаа него и неговата музика“, рекле родителите на Авичи.

Youtube
Прочитајте и...  Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Прочитај повеќе

Имате над 30 години? Исфрлете ги овие работи од вашиот несесер

Слободен печат

Петгодишно дете го спасило целото семејство од пожар

Слободен печат

За Шерон Стоун знае цел свет, а вака изгледа нејзината помлада сестра Кели (ФОТО)

Слободен печат

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Слободен печат

Бен Афлек за Џенифер Лопез рекол дека е „вистинското нешто“ и открил дека се уште е во контакт со поранешната вереница

Слободен печат

Остави Коментар

16 − седум =

Прочитај повеќе

Што мора да знаете ако страдате од хемороиди

Слободен печат

Хороскоп за 24 февруари 2020: Понеделнички прекрасно изненадување за Близнаците

Слободен печат

Виц на денот: Брз љубовик

Слободен печат

Со женска рака: Поезија од Катерина Гогова

Слободен печат

Животната приказна на Елза Скиапарели, била текстилен близнак на Салватор Дали и најсериозна конкурентка на Коко Шанел

Слободен печат

Девојката на Нејмар провокативна во секси костим за капење (ВИДЕО)

Слободен печат