АПСЕЊЕ ПОРАДИ ТРГОВИЈА СО ОРГАНИ ВО КОСОВО: Три лица приведени после претрес на приватна клиника

Во Косово денеска биле упасени три лица, кои се осомничени за трговија со човечки органи и клетки.

Во селото Чаглавица, во близина на косовскиот главен град, полицијата вчера уапсила двајца странски државјани и еден косовски Албанец.

– Упасени се двајца мажи странски државјани и еден косовски државјанин – Албанец, под сомневање дека се вклучени во споменатото дело. Полициската единица и здравствениот инспекторат извршија контрола во приватна болница и запленија како доказен материјал копии од лекарски досијеа и друга документација – се вели во полициското соопштение.

По налог на надлежен обвинител, трите лица се однесени во притвор.

Прочитајте и...  Приходите во буџетот во јуни над очекувањата - економијата се ревитализира

Прочитај повеќе

Мицкоски: Никој веќе не му се плаши ниту на Заев, ниту на Спасовски, ниту на Шеќеринска

Слободен печат

Митрески: И во ВМРО-ДПМНЕ има чесни и поштени луѓе кои ќе се оградат од криминалот

Слободен печат

Лукаревска: Жени со навршени 60 години старост да работат 6 часа, а притоа да ја задржат истата плата до пензија

Слободен печат

Нов земјотрес од 5,5 степени го потресе Мексико Сити

Слободен печат

Николовски: Наша следна задача е да ги вратиме младите и во Истокот и во целата држава

Слободен печат

Американски полицаец под истрага: Удри жена во лице, камерите го снимија инцидентот (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Богојески од Стара скопска чаршија: Старите занаетчиски дуќани се обележјето на чаршијата кое треба да се зачува

Слободен печат

Спасовски: Следува и годишна поддршка за земјоделството и руралниот развој од 200 милиони евра

Димитров: Врвна амбиција на ВМРО-ДПМНЕ е да избегне правда низ административните и судски лавиринти

Слободен печат

Парични казни за 24 бугарски парламентарци поради неносење заштитна маска

Слободен печат

Заев: Создадовме пријатели околу нас и отворивме перспективи за идните генерации (ВИДЕО)

Слободен печат

Мицкоски: Ќе ги провериме сите политичари да видиме кој безмилосно го крадел сопствениот народ (ВИДЕО)

Слободен печат