Апсења Archives - Слободен печат

Tag : Апсења

Вести Регион Слајдер

Голема акција во Србија: Уапсени 22 лица поради проституција, пет девојки тврделе дека се секретарки

Слободен печат
Во вчерашната спектакуларна акција во која во Белград се уапсени 22 лица поради сомниение дека се бавеле со проституција. Уапсени се и пет девојки, кои...
Вести Планета

Египет уапси четворица вработени во Анадолија

Слободен Печат
Турската новинска агенција Анадолија соопшти дека египетската полиција влегла во просториите на нивното дописништво во Каиро и уапсила четворица вработени. Агенцијата посочува дека нема информации...
Вести Регион Слајдер

Во Албанија издадени 38 наредби за апсења во врска со последиците од катастрофалниот земјотрес

Слободен печат
Албанските обвинители издадоа потерници за 38 лица заради непочитување на прописи при градба на згради што придонесе за уривања и оштетувања во Тирана и околните...
Вести Регион

Полициска акција во Тирана: Уапсени 25 фунцкионери по кобниот земјотрес во Драч

Слободен Печат
Во полициска акција во Тирана уапсени се поранешни и сегашни функсионери, но и градители на зградите кои се оштетија во силниот земјотрес што ја погоди...
Вести Регион

Апсења во Црна Гора: Приведени 45 лица поради нередите во Подгорица

Слободен печат
За време на протестите поради усвојување на Законот за слобода на вероисповед во Подгорица се уапсени 45 лица, соопшти полицијата, која порачува дека превентивното делување...
Вести Планета

Во Турција уапсени повеќе од 50 лица поради тероризам

Слободен печат
Турската полиција уапсила најмалку 33 странски државјани, осомничени дека се поврзани со таканаречената Исламска држава. Тие биле уапсени во Анкара, во заедничка антитерористичка оперција на...
Вести Планета

Полицијата во Хонгконг „празнично“ уапси 336 лица

Слободен печат
Полицијата во Хонгконг уапси 336 лица за време на божиќните празници, додека протестите на граѓаните продолжуваат, изјави денеска портпаролот на полицијата, Квок Ка-Чуен. Квок рече...
Вести Планета

Малолетни демонстранти поради вандализам завршија зад решетки во Хонгконг

Слободен печат
Полицијата на Хонг Конг соопшти дека уапсила три лица кои се доведуваат во врска со вандализмот во квратот на градот Каулун. Полицијата соопшти дека се...
Вести Македонија

Спасовски: Откриени се 67 случаи на криумчарење на над 1.300 мигранти

Слободен печат
Прашањето околу миграциските политики, односно предизвиците што миграцијата ги носи, особено после настаните од 2015 година што директно ги почувствуваме сите ние не само во...
Вести Планета

На границата меѓу САД и Мексико дневно се апсат околу 1.400 лица

Слободен печат
Апсењата на американската граница со Мексико или во нејзината близина во септември се намалиле на најниско можно ниво, но во последната една година нараснале за...