13 C
Скопје

Tag : Апсења

Вести Свет Слајдер

ВИДЕО I Апсења на московскиот аеродром „Внуково“: Приведени повеќемина приврзаници на Навални

Слободен печат
Руската полиција уапси неколку приврзаници на опозиционерот Алексеј Навални на московскиот аеодром Внуково. Тие таму го чекаат Навални да долета од Германија. На видео-снимките објавени...
Вести Свет Слајдер

ФОТО I Протести во Брисел по смртта на младиот Ибрахим: Белгиската полиција уапси 116 демонстранти меѓу кои 30 малолетници

Слободен печат
Белгиската полиција уапси 116 лица во Брисел по протестот поради смртта на момче со африканско потекло кое почина во притвор по насилното апсење. Официјални полициски...
Вести Свет

Во голема акција на германската полиција паднаа џихадисти, уапсена и жена со косовски и српски документи

Слободен печат
Три лица се уапсени утрово во голема акција на германската полиција под сомнение дека финансирале терористичка организација во Сирија. Уапсени се двајца мажи со германски...
Хроника

Уапсени четворица криминалци барани со потерници за 41 година затвор

Слободен печат
Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за потраги со асистенција на Единицата за специјални задачи за помалку од 24 часа приведоа четворица...
Вести Свет

Приведени над 100 демонстранти во Белорусија, меѓу нив и новинари

Слободен печат
Повеќе од 100 луѓе кои учествуваa на денешните протести во Белорусија се притворени, соопшти организацијата за заштита на човековите права „Весна”. На веб-страницата на организацијата...
Вести Регион

Над 100 приведени во Атина на годишнината од смртта на тинејџерот Алексис Григоропулос

Слободен печат
Над 100 лица денеска се приведени во Атина за време на одбележувањето на 12-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис Григоропулос поради прекршување на забраната за...
Вести Свет Слајдер

Најмалку 37 полицајци повредени во судирите со демонстрантите во Париз (ВИДЕО)

Михаило Донев
Според првичниот извештај на францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманан, 37 полицајци и жандарми се повредени за време на демонстрациите во Париз, јави дописникот...
Вести Свет Слајдер

АПСЕЊА ВО ЛОНДОН: 60 лица лишени од слобода на протестите против карантинот (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата во Лондон денеска уапси 60 луѓе кои протестираа против карантнот и вакцината против ковид-19. Учесниците во престите се уаспени поради различни кривични дела,вклучително и...
Вести Хроника

МВР: Приведени пет лица кои се бараа со потерница

Слободен печат
Пет лица по кои беа распишани потерници, вчера се приведени од полициски службеници на ЕВР ОКР Чаир при СВР Скопје. Од МВР денеска соопштија дека...
Вести Свет Слајдер

Осуетени во обид за државен удар во Ерменија: Уапсени три лица под сомнение дека планирале атентат врз премиерот на Пашинјан

Слободен печат
Ерменските власти доцна синоќа соопштија дека спречиле група на поранешни функционери да го убијат премиерот Никол Пашинјан во обид за преземање на власта со државен...