Ангеловски: МВР е подготвено за успешно спроведување на изборите (ВИДЕО)

МВР е подготвено за успешно спроведување на изборите. Штабовите се формирани и се во функција на спроведување на мерките и активностите изборите да поминат во најдобар ред, изјави за „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ портпаролот на МВР Тони Ангеловски.

-Имаме направено планови и програми за присуство на полициски службеници на сите позиции. Обезбедени се сите потребни продукти и материјали за да се функционира во најдобар ред, вели Ангеловски.

-Како и на минатите избори, уште од отворањето на избирачките кутии, започнуваме со редовното информирање на граѓаните, додаде Ангеловски.

 

Прочитајте и...  МАН бара Заев веднаш да им се извини на новинарите и уредниците

Прочитај повеќе

Нов транскрипт открива што Клинтон му рекол на Путин за Милошевиќ: Веројатно ќе ги искраде изборите

Слободен печат

Владата го усвои полугодишниот Извештај за извршување на Буџетот

Маријана Митровска

ВМРО-ДПМНЕ ниту ги потврдува, ниту демантира написите на „Лајм“

Слободен печат

Трагичен биланс од експлозијата во Бејрут: Загинаа 135 лица, над 5.000 повредени и стотина исчезнати

Слободен печат

Италија и Шведска имаа целосно различни пристапи, а сега се мирни: Вирусот го држат под контрола додека светот и натаму се бори

Слободен печат

„Лајм“: Eдинствената „задача“ на Мицкоски е да го убеди Апасиев да поддржи влада со премиер Албанец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ШОК И ЛЕЛЕЦИ ВО ЖИВО: Експлозијата ја турна новинарката на Би Би Си додека разговараше, соговорникот остана збунет (ВИДЕО)

Слободен печат

Метју Палмер: Очекуваме добар и силен партнер во новата влада на Северна Македонија

Слободен печат

Рајанер не ги почитува правилата против коронавирусот, Италија се заканува со запирање на летовите

Слободен печат

Ристиќ: Пластични шишиња и друг отпад со саати и саати течат со Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Њујорк воведува контролни пунктови на влезовите во градот поради Ковид-19

Слободен печат

Тачи бара Финансиска полиција да истражува трансфер на пари од Иран

Слободен печат