Амди Бајрам бил позитивен на тестот за коронавирус

Поранешниот пратеник и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам кој почина во болницата Жан Митрев во Скопје, бил позитивен на коронавирус, потврдиле за Фокус од Болницата.

И покрај позитивниот резултат од корона тестот, неговото семејство планира голем погреб на политичарот, со вклучување на сите церемонии.

Токму минатата сабота, Амди Бајрам во инвалидска количка поради ампутираната нога, од претходните компликации со здравјето, присуствуваше на свадбата на својата внука во Истанбул заедно со уште 200 гости од Македонија и Турција.

Почина Амди Бајрам

Прочитајте и...  КАТАСТРОФАЛНИ БРОЈКИ ВО ГРЦИЈА: 121 починат пациент од ковид-19 во последните 24 часа

Поврзани вести

АПСЕЊА ВО ЛОНДОН: 60 лица лишени од слобода на протестите против карантинот (ВИДЕО)

Слободен печат

Србија возврати, го протерува Тарзан Милошевиќ, црногорскиот амбасадор во Белград

Слободен печат

Грегори, првиот Афроамериканец од САД именуван за кардинал на Римокатоличката црква

Слободен печат

ВИДЕО: Како азербејџански војници „донесоа мир“ во ерменските куќи – вандализам во Нагорно Карабах

Слободен печат

Заев: Немам закажано средба со Борисов

Слободен печат

Демонстрантите во Париз запалија филијала на „Банк де Франс”

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian