Алесандра Амбросио во принтот кој секому добро му стои! (ФОТО)

Facebook

Манекенката Алесандра Амбросио ни покажа како се носи овој забавен принт и ни даде идеја за наредниот стајлинг.

Profimedia

Овие денови во мода се удобни модни комбинации, а една како оваа што ја носи манекенката е полн погодок. Лежерно, а во исто време и модерно.

После скоро 20 години пауза, овој разигран принт се врати на модната листа судејќи според реакциите, уште еднаш ги освои срцата на жените ширум светот.

Profimedia
Оваа сезона модните парчиња од овој дезен ќе ги гледате почесто. Добра работа е тоа што нема личност на која не ѝ стои овој принт. Вистински избор за сончевите денови.