-1 C
Скопје

Албанската полиција заплени 142 канти со сирење шверцувани од Северна Македонија

Албанската полиција во заедничка акција со припадници на Секторот за стопански и финансиски криминал при Полицискиот комесаријат во Елбасан, заплени канти со сирење прошверцувани од Северна Македонија.

Станува збор за 142 канти со сирење, но не се наведува вкупната тежина на запленетата стока.

Шверцуваната стока била откриена на патниот правец Либражд – Елбасан, при контрола на возилото со кое управувал 32-годишен жител на Тирана, кој е приведен.

Доказниот материја е доставен до Обвинителството при Основниот суд во Елбасан, а осомничениот ќе одговара за „трговија и транспорт на шверцувана стока” и „затајување приходи”

Прочитајте и...  Приведено лице за реметење на редот на паркингот на Клинички

Поврзани вести

Приведено лице за реметење на редот на паркингот на Клинички

Соња Христовска Угриновска

Уапсен охриѓанец во чиј клуб полицијата затекнала Русинки и Украинки „на црно“

Слободен печат

Беровец измислил дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татка си, полицијата го привела

Слободен печат

Уапсен угостител во Тетово, кој служел гости по дозволеното време

Слободен печат

Еден продавал, двајца купувале кокаин во Гостивар, сите приведени

Слободен печат

Затворен објект во Куманово заради непочитување на работното време

Слободен печат

Остави Коментар