Tag : канти

Вести Македонија

Се поставуваат парковски канти и контејнери за селекција на отпад во Делчево

Слободен печат
Делчево доби нови парковски канти и контејнери за селекција на отпад и опрема за видеонадзор за контрола и зачувување на урбаната опрема. Парковските канти за...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Додека едни молат за канти за отпадоци, други ги палат

Во време кога на големо се зборува за зачувување на животната средина, и симболично се одржуваат акции за чистење, жителите на Ѓорче Петров немаат каде...
Хроника

Албанската полиција заплени 142 канти со сирење шверцувани од Северна Македонија

МИА Агенција
Албанската полиција во заедничка акција со припадници на Секторот за стопански и финансиски криминал при Полицискиот комесаријат во Елбасан, заплени канти со сирење прошверцувани од...
Вести Македонија

(ОТВОРЕНО ПИСМО) Поинаку: „Овде имаше ќеса за отпад Панде ја изваде“

Слободен печат
„Поинаку“ претставува граѓанско здружение кое на последните локални избори излезе самостојно и освои два советници во советот на Општина Битола. Тоа се случува за прв...
Вести Скопје

Фото вест: Искршени канти и расфрлено ѓубре во Жена парк

Ова е сликата за паркот Жена Борец, во центарот на Скопје. Преполни и искршени канти за отпадоци, а ѓубре расфрлено насекаде. Револтирани граѓани остро реагираат...
Ваш агол

Минијатурни канти за ѓубре на Матка

Слободен печат
„Викендов бев на Матка, и можам да кажам дека за разлика од порано хигиената е подигната на повисоко ниво. Се гледа дека се работи. Но...