Адвокатот на Јанкиески не е задоволен од пресудата, ќе поднесат жалба

Адвокатот на Миле Јанакиески,  Еленко Миланов не е задоволен од пресудата за случајот „Насилство во Центар” затоа што во завршните зборови бараа ослободителна пресуда, поради што најави дека ќе поднесат жалба.

-Имајќи предвид дека Миле Јанакиески е прогласен за крив, а одбраната во своите завршни зборови бараш  истиот да биде ослободен од обвинението, секако дека не сме задоволни и ќе ги преземеме сите законски средства кога ќе ја добиеме пресудата во писмена форма. Верувам, сто посто со сигурност дека ќе ја обжалам пресудата, иако сето ова го зборувам без да ја направам презентацијата со мојот клиент. Но сметам дека и неговата заложба е да докаже дека овде не е виновен и не ги презел дејствијата кои што му се ставаат на товар. Тоа би значело дек  најверојатно ќе пишуваме жалба, рече адвокатот Миланов по изрекувањето на пресудата за „Насилство во Центар”.

Јанакиески доби условна казна за „Шамарите во Центар“, а Груевски година ипол затвор

Прочитајте и...  ЕК: Добрососедските односи се важни за Србија и Црна Гора на патот кон ЕУ

Поврзани вести

Состојба со ковид капацитетите во главниот град: За 24 часа во Скопје се хоспитализирани 38 пациенти

Слободен печат

ВИДЕО | Земјата каква што не сме ја виделе: НАСА објави забрзана снимка од создавање на тајфун

Слободен печат

СЗО: Пандемијата на коронавирусот може да предизвика дополнителни 100.000 смртни случаи од маларија

Слободен печат

Инцидент во тетовско: Момче од Челопек пукал со автоматска пушка по расправија со сосед, при претресот му нашле и дрога

Слободен печат

ВИДЕО | Стефоска: Кога културното добро е во опасност мора да се мобилизираат сите ресурси во државата

Слободен печат

„Последната шајка во ковчегот на овој проект“: САД воведуваат санкции против „Северен тек 2“

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian