17.8 C
Скопје

14-годишно момче загина со мотор во сообраќајна несреќа во Илинден: Автомобил му го пресекол патот

14 годишно момче (А.Р.) од скопската населба Миладиновци загина во сообраќајна несреќа која се случила денеска во населба Марино, Општина Илинден.

Телевизијата Сител повикувајќи се на неофицијални информации соопшти дека трагедијата се случила околу 13 часот.

Момчето кое возело мотор починало на лице место откако автомобил му го пресекол патот и се судриле.

Засега нема официјална потврда од МВР.

Поврзани вести

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Заедничко судење на четворица поранешни водачи на ОВК

Слободен печат

Велика Британија денес со нови 9.000 заболени од индискиот сој на ковид-19

Слободен печат

Повторно пожар во Чачак: Гори шумата кај фабриката „Слобода“

Слободен печат

ВИДЕО | Бура „Клодет“ предизвика верижен судир во Алабама: Девет деца загинаа во сообраќајка

Слободен печат

Угина германскиот овчар Чемп, миленикот на семејството Бајден

Слободен печат

Остави Коментар