Tag : мотор

Магазин Магазин слајдер Сцена

На снимањето на последниот „Џејмс Бонд“, за „Кока-кола“ се потрошени неверојатни 65.000 евра

Слободен Печат
Познатите личности знаат да имаат многу необични побарувања, но на славниот британски актер не му требаше оваа огромна количина од најпопуларниот газиран пијалак во светот...
Хроника

Девојка се здобила со тешка телесна повреда при пад од мотор

Слободен печат
На крстосница од ул.„9-та“ и ул.„10-та“ во Ресен, вчера околу 19:25 часот В.М. (23) од Ресен управувајќи моторцикл „јуинг“ со скопски регистарски ознаки изгубила контрола...
Хроника

Седумнасет годишно момче од село Зрновци загина откако со мотор излетало од патот

Слободен печат
 Загина 17-годишен мотоциклист од село Зрновци во несреќа утрово на регионалниот пат Кочани-Зрновци. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила утринава  во 03.41 часот,...
Спорт Фудбал

Полјаците по примерот на Турците, изнајмија кранови за да гледаат фудбал (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако претседател на турски второлигаш одлучи да изнајми кран за да може да го следи натпреварот на својот тим, фановите на полскиот третолигаш Мотор Лублин...
Хроника

Охриѓанка паднала од мотор и завршила во болница

Горан Наумовски
Во близина на бензинска пумпа на улицат „7 Ноември“ во Охрид, вчера попладне С.Б.(44) од Охрид, која управувала мотоцикл „јијинг“ изгубила контрола и паднала на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот ги затвори границите ширум светот, па така можноста за летување на море ова ќе биде ограничена, а можеби и забранета. Но, тоа...
Хроника

Велешанец паднал од мотор и бил прегазен од камион, во многу тешка состојба префрлен на скопските клиники

Слободен печат
Кај игралиштето во населбата Тунел во Велес, утрово, околу 7 часот, 56-годишен велешанец паднал од мотор и притоа бил прегазен од камион, потврдува за МИА...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бред Пит фотографиран пред куќата на Анџелина Џоли во време кога се појавија голи слики од неговата сегашна девојка! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот акгер, филмски продуцент и Оскаровец, Брет Пит (56) е фотографиран додека излегувал од вилата на неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли (45) и тоа во...
Хроника

Еден тешко повреден во судар на камион и мотор во Штип

На улицата „АСНОМ“ вчера во 17 часот во Штип се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „пежо бипер“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(21)...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Андријана Јаневска си купи „играчка“ од неколку илјади евра (ФОТО)

Васко Спасоски
Обично јавните личности, особено пејачките на социјалните мрежи се фалат кога ќе си купат брендирано парче облека, чевли или пак некоја скапа чанта… Се разбира,...
MacedonianAlbanian