Зорица Заева се дотера во креација од Елена Лука

Од објавените фотографии на Фејсбук профилот на премиерот Зоран Заев, видовме како се дотерани со сопругата за посетата на Даунинг стрит 10, официјалната резиденција на британскиот премиер Борис Џонсон.

Фото: Профимедиа

Госпоѓа Зорица Заева за оваа пригода одбрала сиво палто-фустан со нагласен струк, од креаторката Елена Лука, инаку струмичанка.

Фото: Профимедиа

За пофалба е тоа што Заева носи креации од македонски дизајнери. Само, добронамерно, би ѝ предложиле да го прошири естетскиот видик и малку подалеку од Струмица, со оглед на тоа дека и фризерот ѝ е струмичанец (линк– ТУКА).

Прочитајте и...  Хороскоп за 28 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Прочитај повеќе

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Вака наместо пари ја привлекувате сиромаштијата во вашиот живот! Според Фенг шуи правите голема грешка!

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Астролозите откриваат: Месецот на раѓање открива кои болести ви се закануваат

Слободен печат

Замолчете ја лудачата во вас поради која психички и физички сте исцрпени: 7 совети од лекарите за ослободување на стресот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Михаило Донев

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Хороскопски знаци кои важат за најголеми манипулатори!

Слободен печат

Хајли Бибер не успеа да се избори со ветрот – Фановите видоа нешто повеќе!

Слободен печат

Се туширате секој ден, а не знаете дека со тоа можеби правите грешка

Слободен печат

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Слободен печат