Tag : креација

Културен печат

Андреј Митевски: Каменот не дозволува премислување и несигурност

Тони Димков
Цела галерија новосоздадени скулптури создадени од камен може да се најде на фејсбук-профилот на Андреј Митевски. На дел од фотографиите е нагласено „работа во прогрес“,...
Жена Магазин

Зорица Заева се дотера во креација од Елена Лука

Слободен печат
Од објавените фотографии на Фејсбук профилот на премиерот Зоран Заев, видовме како се дотерани со сопругата за посетата на Даунинг стрит 10, официјалната резиденција на...
Еспресо Жена Магазин Мода

Вака изгледа кога Ели Саб ќе ја дизајнира венчаницата за својата снаа (ФОТО)

Слободен печат
Не е тајна дека Ели Саб е познат по вечерните фустани кои ги дизајнира, но и венчаниците кои со задоволство би ги носела апсолутно секоја...
Еспресо Шоу биз

Кетрин Зита-Џонс во гламурозна креација го засени својот сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Гламурозната велшанка Кетрин Зита-Џонс каде и да се појави постојано е во центарот на вниманието, па нешто такво слично се случи и на тематската роденденска...
Еспресо Мода Шоу биз

Првата дама во елегантна розева креација во посета на Словенија (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот Стево Пендаровски и првата дама Елизабета Ѓоргиевска се во официјална дводневна посета на Словенија. Тие беа дочекани со високи државни и воени почести од...
Еспресо Мода

Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка е позната по својот беспрекорен стил на облекување, но не е новост да облече исто парче облека. Меланија Трамп на дружењето...
Еспресо Мода

Во панталони пред матичар? – Пристигна нова мода! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката од „Игра на тронови“, Софи Тарнер, се венчаше со музичарот Џо Џонас во Лас Вегас минатата недела, а наместо венчаница облече бели панталони со...