Зоки Кичеец изведен пред истражен судија на распит – Слободен печат
Хроника

Зоки Кичеец изведен пред истражен судија на распит

Милевски денеска е уапсен во еден скопски ресторан.

Зоран Милевски Кичеец е изведен пред истражен судија и дава исказ за случајот по пријавата на ОЈО по што судија на претходна постапка ќе одлучи дали за него ќе има притвор или не.

Кичеец е второосомничен за примање награда за противзаконско влијание од страна на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција.

Милевски денеска е уапсен во еден скопски ресторан.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close