4 C
Скопје

Tag : осомничен

Вести Регион Слајдер

Македонски државјанин осомничен за убиство на две жени во Тирана

МИА Агенција
Македонски државјанин е осомничен дека претпладево околу 10:20 часот во нивниот дом во Тирана смртно ги застрелал Кристина Барди, со која живеел во вонбрачна заедница,...
Вести Свет Слајдер

Истрага во Германија: Доктор вбризгал смртоносни инјекции на двајца пациенти со тежок облик на ковид-19

Слободен печат
Германската полиција соопшти дека отворила истрага против доктор во Есен за убиство на двајца тешко болни пациенти од ковид-19, објавија властите. Доктор на возраст од...
Хроника

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

МИА Агенција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело -Тешки дела против...
Хроника

Приведен осомничен за ранувањето на тетовец на 1 јули

Слободен печат
 По три недели вчера е приведен 31-годишниот Н.Б. од Лавце кој на 1 јули пукајќи од огнено оружје го рани 40-годишникот Ш.М од Тетово. Денеска...
Вести Свет

Уапсен норвешки милионер осомничен за убиство на сопругата

Слободен печат
Норвешкиот милионер Том Хаген е уапсен денеска поради сомнеж дека ја убил својата сопруга Ане-Елизабет, за која се претпоставувало дека е киднапирана во 2018 година...
Хроника

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете...
Хроника

Млад бизнисмен затаил данок од 208.300 евра

Дваесет и осумгодишниот М.И. од Скопје заработи кривична пријава од МВР за сторено кривично дело даночно затајување. Полицијата тврди дека како сопственик и управител на...
Вести Свет

АПСЕЊЕ ВО МАЛТА: Приведен осомничениот посредник во убиството на новинарката Каруна Галиција

Слободен печат
Полицијата на Малта соопшти дека е уапсен еден маж под сомнение дека посредувал за убиството на Дафне Каруна Галиција, новинарката која се занимаваше со истражување...
Вести Свет

Ослободен Чан: Дали е овој крај на протестот во Хонг Конг?

Слободен печат
Властите во Хонг Конг го ослободија осомничениот за убиство, чиј случај доведе до планови за промена на Законот за екстрадиција, што дополнително поттикна масовни протести...
Хроника

Домашен притвор за „љубител“ на оружје

Горан Наумовски
Триесет и осумгодишен скопјанец е во домашен притвор, откако судија на претходна постапка по барање на обвинителството му ја одредило оваа мерка. Како што денес...