-4 C
Скопје

„Железниот Мајк“ изгледа застрашувачки пред 54 роденден! (ВИДЕО)

На 30 јуни Мајк Тајсон ќе го прослави 54 роденден, уште во пролетниот период започна со сериозни тренинзи.

„Железниот Мајк“, славниот американски боксер, наскоро се очекува да се врати во рингот.

Како што е веќе познато планира да учествува во хуманитарни борби кои траат четири рунди.

Продолжува да објавува видеа од неговите тренинзи и секој пат ги воодушевува фановите со начинот на кој напредува.

Врз основа на снимките, јасно е дека тој се чувствува одлично, се најавува дека можно е повторно, но во меч со хуманитарен карактер да ги одмери силите против Ивандер Холифилд.

View this post on Instagram

Training smarter every day. @smartcups SmartCups.com

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on

Прочитајте и...  Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска - Катар

Поврзани вести

Со три бода во главната фаза, Хрватите подобри и од Катар!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Заедно со Манџукиќ ќе ги плашиме противниците!

Слободен печат

Летните Олимписки игри нема да се одржат ни во 2021 година!?

Слободен печат

Благотиншек: Имавме големи проблеми во минатото со Македонците!

Слободен печат

ВИДЕО: Поради неспортскиот потег Меси суспендиран на два меча!

Слободен печат

Рубин Хебај е првото зимско засилување на Шкендија

Слободен печат

Остави Коментар