2 C
Скопје

Tag : тренинзи

Ракомет Спорт

Ракометарите на одмор, Е. Пелистер почнува со подготовки на осми јануари

Слободен печат
Со завршувањето на натпреварот од првото коло на групата А на СЕХА лигата против Металопластика во понеделникот, завршија активностите на Еурофарм Пелистер за есенската полусезона....
Спорт Фудбал

Славјето заврши, фудбалерите се вратија на тренинзи (ФОТО)

Слободен печат
Избраниците на селекторот Игор Ангеловски се вратија на тренинзите и подготовките за настапите во Лигата на нации, откако во изминатите 40-тина часа го прославуваа историскиот...
Кошарка Спорт

Трикратната шампионка во најсилната лига на светот ќе игра за Македонија!

Слободен печат
Како што информираат од нашата федерација со едeн ден задоцнување, поради, во овој момент, не баш идеалните авио-конекции од САД до европскиот континент, Девана Бонер...
Останатo Спорт

Пинг понгот повторно се враќа во салите

Слободен печат
Последното официјално случување на пинг понгарската сцена беше некаде во средината на март, кога се одиграа натпреварите од десоттото коло во најелитното лигашко натпреварување. Од...
Ракомет Спорт

Металург ги пали моторите, вечерва состанок од утре тренинзи

Слободен печат
Екипата на Металург од утре започнува со тренинзите во пресрет на новата сезона, а а денеска тренерот Зоран Кастратовиќ одржа состанок со дел од ракометарите...
Ракомет Спорт

Европскиот шампион Вардар ги започна подготовките за новата сезона! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска РК Вардар 1961 го имаше првиот собир и го одржаа првиот тренинг после паузата долга четири-пет месеци поради пандемијата со коронавирусот. Тренерот Стевче Алушовски...
Ракомет Спорт

Алушовски: Вардар не е на нивото од претходните години, но не смее да се потцени!

Слободен печат
Како што и беше најавено, денеска официјално започнаа подготовките на ракометниот клуб Вардар 1961 за следната натпреварувачка сезона. После четири месеци тренерот Стевче Алушовски е...
Останатo Спорт

Шпанците тврдат дека Ѓоковиќ се подготвува за настап на УС Опен

Слободен печат
Весникот „Марка“ потсетува дека Новак Ѓоковиќ беше еден од првите тенисери кои изразија резерва кон учеството на УС Опен поради најавените рестриктивни мерки како заштита...
Останатo Спорт

„Железниот Мајк“ изгледа застрашувачки пред 54 роденден! (ВИДЕО)

Слободен печат
На 30 јуни Мајк Тајсон ќе го прослави 54 роденден, уште во пролетниот период започна со сериозни тренинзи. „Железниот Мајк“, славниот американски боксер, наскоро се...
Спорт Фудбал

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат
Ѕвездата на Јувентус, двомесечната изолација поради пандемијата на коронавирусот не го искористи за одмор, напротив се посвети на својата омилена активност – тренинг, нега на...