Зебрите Јанош и Јашари нови членови на ЗОО Скопје (ФОТО) – Слободен печат
ВестиСкопје

Зебрите Јанош и Јашари нови членови на ЗОО Скопје (ФОТО)

Скопската Зоолошка градина денеска се поднови со нови членови. Имено новите животни се зебри мажјаци кои се викаат Јанош и Јашари.

– Зебрите веднаш се приспособија на условите и скопската температура, а веќе ги остварија и првите контакти на доверба со вработените – соопштија од ЗОО Скопје.

Зебрите доаѓаат од Чешка и Словенија, стари се околу година дена и првите 20 дена ќе бидат во карантин.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close