22 C
Скопје

Забраната за движење не ја почитувале 28 лица, а 369 не носеле маска

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Забраната за движење во периодот од 22 часот синоќа до 05 часот изутрината не ја почитувале 28 лица, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Додаваат дека во текот на изминатото деноноќие, пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 369 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Поврзани вести

Седумина уапсени во скопското кафуле „Три кичен бар“

Девојче тешко повредено во сообраќајка во Скопје

Судењето за „Меѓународен сојуз” продолжува на 19 мај

МИА Агенција

Четворица скопјани обвинети за непочитување на полицискиот час​

Се изведуваат докази на судењето за „Меѓународен сојуз”

МИА Агенција

Повеќе приведувања поради дрога во Тетовско, меѓу нив и бугарски државјанин

Слободен печат

Остави Коментар