24.8 C
Скопје

Tag : носеле

Слајдер Хроника

Беливук и бандата носеле жени во куќата на ужасот во Ритопек

Горан Наумовски
Истражителите проверуваат чија облека била спакувана во торба на која се откриени траги од крв. Се проверува како таа облека се нашла на местото на...
Хроника

Забраната за движење не ја почитувале 28 лица, а 369 не носеле маска

Забраната за движење во периодот од 22 часот синоќа до 05 часот изутрината не ја почитувале 28 лица, информираат од Министерството за внатрешни работи. Додаваат...
Вести Македонија

Казнети 475 граѓани кои не носеле лична заштита

МИА Агенција
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија на 392 лице им се издадени решенија за изолација, а 150 лица потпишале изјави за самоизолација....