16.8 C
Скопје

Tag : почитувале

Вести Хроника

188 лицa не носеле маска, 20 не го почитувале полицискиот час

Слободен печат
Ноќеска од полноќ се до 4 часот констатирано е дека 20 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи. Од...
Вести Хроника

2.000 евра казна за тројца скопјани кои не го почитувале полицискиот час

За кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”, надлежен јавен обвинител од Основното јавно ибвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнен налог...
Хроника

По 2.000 евра казна за 19 граѓани кои не го почитувале полицискиот час во Скопје​

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против 19 лица за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Спротивно...
Хроника

Четворица гостиварци не го почитувале на полицискиот час

МИА Агенција
Поради непочитување на полицискиот час, Основното јавно обвинителство – Гостивар, поднесе предлози за издавање казнени налози за четири лица, информираат од Јавното обвинителство. Обвининетите, како...
Хроника

Забраната за движење не ја почитувале 28 лица, а 369 не носеле маска

Забраната за движење во периодот од 22 часот синоќа до 05 часот изутрината не ја почитувале 28 лица, информираат од Министерството за внатрешни работи. Додаваат...
Хроника

Обвинение за косовски државјани кои не го почитувале полицискиот час

Основното јавно обвинителство во Велес поднесе Обвинителен предлог против две лица, косовски државјани, за кривично дело nепостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Обвинетите...
Хроника

Деветмина граѓани не го почитувале полицискиот час, па „заработија“ обвинение

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно девет лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи...
Вести Македонија Слајдер

МВР: 104 лица не го почитувале полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на ниво на целата држава 104 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 76 лица, а...
Вести Македонија

59 лица не ја почитувале забраната за движење

Во текот на изминатото деноноќие о однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 59 лица не ја почитувале забраната...
Вести Македонија

77 лица не ја почитувале забраната за движење

Во текот на изминатото деноноќие по однос на забраната за движење евидентирано е дека на ниво на целата држава 77 лица не ја почитувале забраната...