ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мигрант безмилосно нападна стара жена

Денес, во населбата Сјењак во Тузла, околу 14 часот и 45 минути е забележан инцидент во кој учествувал мигрант. Како што пренесува Тузлански.ба според неофицијални податоци се работи за алжирец. Тој, како што се гледа на видеото кое го снимил случаен минувач, физички напаѓа постара жена која продава зеленчук.

Полицијата веднаш реагирала и го уапсила напаѓачот. Жената со иницијали Ф.А. (1955) од Тузла е пренесена во клиничкиот центар во Тузла, каде ќе и биде пружена помош и ќе биде констатиран степенот на повредите.

Известен е и дежурниот обвинител на Обвинителството на Тузланскиот кантон. По апсењето и мигрантот се пожалил на болка лишувањето од слобода, мигрантот исто така се пожалил на болка поради наводни тепачки во кои учествувал порано па и тој е испратен на лекарски преглед.

Прочитајте и...  Швајцарија: Две жени нападнати во супермаркет, полицијата не исклучува „терористички мотиви"

„Сите понатамошни мерки и активности во врска со овој случај ќе бидат преземени од во соработка со дежурниот обвинител“-изјави за Тузлански.ба портпаролката на Полицискиот директорат на Амра Капиџиќ.

Очевидци изјавиле дека пред да ја  удри жената која продаваше зеленчук и други прехранбени производи мигрантот им создал проблеми и на вработените во пазарот „Бинго“. ‘

„Тој беше видливо под дејство на некои опијати (алкохол или некоја дрога), беше целосно вознемирен и се однесуваше агресивно. Снимив за да го покажам неговото однесување, не сфаќајќи дека ќе употреби сила на таков брутален начин, штом го стори тоа, тој беше совладан до доаѓањето на полицијата“ изјавил очевидецецот кој го снимил инцидентот.

Поврзани вести

Несреќа при пловење кон Канарските острови: Се преврте брод со 35 мигранти, четворица се удавиле

Слободен печат

ВИДЕО| ХЕРА: ХИВ позитивните со редовна терапија можат да планираат и родителство

Дел од Влае денеска без вода

Слободен печат

ВИДЕО | Сулејмани: Внимателно со продажбата на Попова Шапка – таму има милиони од туризмот

Слободен печат

Прогноза на публицистот Ветон Сурои: Косово ќе оди на избори во наредните три месеци

Слободен печат

Спасовски: Работиме во насока на препознавање на родово базираното насилство и насилството врз жената

Слободен печат

Остави Коментар