2 C
Скопје

Во викендичка обљубено малолетно девојче

Мајка пријавила дека, во викенд куќа, нејзината малолетна ќерка била обљубена од страна на 20-годишно момче, информира МВР.

-На 15.09.2020 во 12.20 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 39-годишна жена од радовишко село пријавила дека на 12.07.2020 во викенд куќа покрај патот Куманово – с.Клечовце, М.И.(20) извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка- наведуваат во дневниот билтен од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Изминатата недела подигнати 168 непрописно паркирани возила во Скопје

Поврзани вести

Приведени двајца скопјани, пронајдени марихуана, пиштол, куршуми

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Слободен печат

Како последица од снегот: Две излетувања од коловоз и осум повредени

Слободен печат

Инцидент на градилиште во Скопје: Работник тешко повреден од багер

Слободен печат

Изминатата недела подигнати 168 непрописно паркирани возила во Скопје

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, расчистени три тешки кражби

Слободен печат

Остави Коментар