Tag : малолетно

Хроника

Во викендичка обљубено малолетно девојче

Слободен печат
Мајка пријавила дека, во викенд куќа, нејзината малолетна ќерка била обљубена од страна на 20-годишно момче, информира МВР. -На 15.09.2020 во 12.20 часот во Полициската...
Хроника

ОЈО бара нов притвор за насилникот кој истепа малолетно девојче

Скопскиот јавен обвинител бара да му се продолќи притворот на 64-годишниот скопјанец кој на 23 миантиот месец истепа 14-годишно девојче. Од ОЈО велат дека насилниот...