2 C
Скопје

Tag : обљуба

Слајдер Хроника

Ужас во Скопје: Пијан се нафрлил врз ќерката и извршил обљуба врз неа

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 62-годишен скопјанец, осомничен за кривично дело – Родосквернавење од член 194...
Хроника

Обљубена возрасна жена во Велес

Маријана Митровска
Приведен е велешенац откако жителка на Велес пријавила дека извршил обљуба врз неа, информиа Министерството за внатрешни работи. -19.09.2020 полициски службеници од СВР Велес го...
Хроника

Обљубено малолетно момче во струмичко село

Слободен печат
Жена пријавила во полиција дека нејзиниот малолетен син бил обљубен од страна на дриго момче, информира МВР. -17.09.2020 во 17.54 часот во СВР Струмица, жена...
Хроника

Во викендичка обљубено малолетно девојче

Слободен печат
Мајка пријавила дека, во викенд куќа, нејзината малолетна ќерка била обљубена од страна на 20-годишно момче, информира МВР. -На 15.09.2020 во 12.20 часот во Полициската...
Хроника

Во хотелска соба во Охрид извршена обљуба врз скопјанка

Слободен печат
Млада девојка пријавила дека врз неа била извршена обљуба од страна на машко лице, информиа МВР. -На 04.08.2020 во 05.13 часот во СВР Охрид, 27-годишна...
Вести Македонија

Поведена истрага за родосквернавење и обљуба на немоќно лице

Слободен печат
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено за кривични дела – Обљуба врз немоќно лице од...
Хроника

Малолетно девојче бакнувано и допирано по интимните делови

Слободен печат
Млада мајка од Скопје во полициска станица пријавила дека нејзината малолетна ќерка била допирана и бакнувана од страна на лице со иницијали Џ.Н., информира МВР....
Хроника

Во Кичево извршена обљуба врз малолетничка

Слободен печат
Во полициската станица Кичево вчера била пријавена обљуба врз 13-годишна малолетничка. – Според пријавата, на 20 јули 2020 година, во периодот од 14:30 до 15...
Хроника

Пет малолетници извршиле обљуба врз 13-годишно девојче од Скопје

Слободен печат
Скопјанка во полиција пријавила обљуба врз нејзината 13 -годишна ќерка, информира МВР. -На 20.07.2020 во 14.00 часот во СВР Скопје, 41 – годишна жена од...