10 C
Скопје

Во сообраќајка тешко повреден жител на велешко Богомила 

Повредениот имал тешки повреди на граден кош и по укажаната помош во велешката болница итно бил транспортиран во скопските клиники.

Во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, кај патарината Отовица што се случила вчера попладне, тешко е повреден 60-годишен жител на велешкото село Богомила.

Шеесет годишниот С.Г возел кола кога нешто го удрило во сообраќаен знак. На лице место дошла екипа со возило на Итна помош при ЈЗУ Здравствен дом Велес која му укажала прва помош и итно го транспортирала во Хирушката амбуланта на велешката Општа болница.

Како што информира д-р Василка Пановска поп Стефанова, началник на Итна помош Велес, тој имал повреди на десен надлакт и лев колк и мала рана на чело и по укажаната прва помош бил итно однесен во Хирушката амбуланта на велешката Општа болница.

Како што информира за МИА д-р Весна Неделковска Николова портпарол на ЈЗУ Здраствен дом, повредениот имал тешки повреди на граден кош и по укажаната помош во велешката болница итно бил транспортиран во скопските клиники.

Прочитајте и...  122 санкционирани возачи во Скопје, 26 за брзо возење

Поврзани вести

Приведени шест лица од Прилеп барани со потерници

Слободен печат

Дилер осуден на три години затвор

Слободен печат

Во Велес пријавени две одвоени физички пресметки

Слободен печат

ВИДЕО: Приведени три лица од фабрика за канабис, запленети над шест килограми дрога

Слободен печат

Тешка сообраќајна незгода во Радовиш: Пешак се здоби со телесни повреди

Слободен печат

Трагедија во Неготино, загина тракторист

Слободен печат

Остави Коментар