ВИДЕО: Талибанци со пушки се забавуваа во „Луна парк“

Талибанци во „Луна парк“ / Фото: Screenshot/Twitter

Синоќа на социјалните мрежи се појави интересно и несекојдневно видео.

Откако ја преземаа речиси цела територија на Авганистан, откако убиваа и малтретираа голем број на луѓе, откако започнаа да наметнуваат страв кај народот, талибанците решиле да се позабавуваат.

Новинар на Ројтерс синоќа на својот Твитер профил објави две видеа на кои се гледа како припадниците на талибанските групи се забавуваат во „Луна парк“.

 

Видео на денот