ВИДЕО | Снегулки од хартија – Научете ги децата да го направат најубавиот новогодишен украс!

снегулки од хартија
Фото: Принтскрин / YouTube

Сѐ што ви е потребно е чиста, бела хартија и ножички…

Се сеќавате на оној период кога си игравме со родителите и правевме снегулки од хартија кои ги лепевме на прозорците или од нив правевме украсни ленти па ги закачувавме низ домот?

Еве како да ги направите најубавите хартиени снегулки…

 

Целиот текст и видеата проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот