ВИДЕО | Луда тројка каква што ретко се гледа

Фото: Screenshot

Кошаркарската сезона во Франција само што започна, но можеби веќе се постигна кошот на сезоната.

Во натпреварот помеѓу Ле Портел и Бург кој заврши со победа од 66:99 на гостинската екипа, се издвоија магичниот кош на плејмејкерот Аксел Жулиен. Во моментите кога истекуваше времето за напад Жулиен шутираше и успеа да погоди тројка каква што ретко се гледа.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот