10 C
Скопје

Tag : бург

Кошарка Спорт

Еврокуп: Хувентуд на врвот, Димитријевиќ блескаше и против францускиот Бург!

Слободен печат
Екипите на Хувентуд (Шпанија) и Бург (Франција) вечерва одлучуваа кој од нив ќе заврши на првото место во групата „А“ во првата фаза од Еврокупот....
Кошарка Спорт

Димитријевиќ фантастичен во Еврокупот, прв стрелец против Уникс Казан

Слободен печат
Уште од претходно екипата на Хувентуд Бадалона го обезбеди настапот во Топ 16 фазата од кошаркарскиот Еврокуп, запиша уште еден триумф во регуларниот дел од...
Кошарка Спорт

Ја освои и Франција, Димитријевиќ со „магичен“ момент во Еврокупот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во второто коло од натпреварите во Еврокупот, Хувентуд гостуваше во Франција, а противник им беше екипата на Бург. По израмнетото прво полувреме гостите од Бадалона...