• бург

Еврокуп: Хувентуд на врвот, Димитријевиќ блескаше и против францускиот Бург!

Екипите на Хувентуд (Шпанија) и Бург (Франција) вечерва одлучуваа кој од нив ќе заврши на првото место во групата „А“ во првата фаза од Еврокупот. И паралелно со тоа, како ќе „влезат“ во ТОП 16 фазата на второто според квалитет европско клупско кошаркарско натпреварување. Во заостанатиот меч од седмото коло, кој претходно беше одложен поради …

Еврокуп: Хувентуд на врвот, Димитријевиќ блескаше и против францускиот Бург! Read More »