-4 C
Скопје

ВИДЕО: Интервју на Тито Петковски за бугарската „ТВ Европа“

Претседателот на НСДП и поранешен претседател на Собранието на Македонија Тито Петковски  во интервју за Бугарската ТВ Европа говори за значењето на 11 Октомври како ден кога македонскиот народ се крена на востание застанувајќи на страната на антифашистичкиот сојуз.

Тито Петковски говори и за вековниот стремеж на македонскиот народ за создавање своја, независна држава Македонија.

Проследете го интервјуто во видеото:

Прочитајте и...  Пет милиони евра на располагање на С. Македонија и на Албанија на трет повик за прекугранични проекти

Поврзани вести

Убил рецепционер заради Гучи ранец, го чека доживотен затвор

И.И.

ВИДЕО+ФОТО: Напаѓачот кој усмрти пет лица во Германија бил пијан и се лекувал од ментална болест

Слободен печат

Д-р Стевановиќ: Превентивното земање на антибиотици дефинитивно не е оправдано

Слободен печат

ВИДЕО | Бајден се обрати на милиони Американци: Помошта пристигнува

Слободен печат

Вашингтон пост: Трамп стана параноичен, колабира системот зад вратите на Белата куќа

И.И.

Д-р Стефановиќ: Гледаме пациенти кои се добро следени и лекувани по осум недели и на крај сме ја изгубиле битката за секунда

Слободен печат

Остави Коментар