• 11 октомври

ФОТО+ВИДЕО | Премиерот Заев и владината делегација се поклонија пред „Могилата на непобедените“ по повод 11 Октомври

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев предводен од владината делегација заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, положи венци цвеќе на споменичниот комплекс „Могила на непобедените“, како дел од програмските содржини …

ФОТО+ВИДЕО | Премиерот Заев и владината делегација се поклонија пред „Могилата на непобедените“ по повод 11 Октомври Read More »